Derneğimizin Efsane Başkanlarından ve Haysiyet Kurulu üyemiz Mehmet Moran ağabeyi ziyaret ettik…

Mehmet Moran 08.01.2024 ziyaret (2)09 Ocak 2024 Pazartesi  günü saat 14.00 de Sayın Mehmet Moran’ı  bundan sonraki yaşantısında kendisine ev olarak seçtiği; Ankara Valiliği 75. Yıl Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde  ziyaret ettik.  Ziyarete Dernek Başkanımız Sezayi Altun ile birlikte  Derneğimizin Haysiyet Kurulu Üyesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi Kurucu Genel Sekreteri Hasan Ali Türkarslan, Derneğimizin eski  Başkanlarından Haysiyet Kurulu Üyemiz ve  halen Mobbing İle Mücadele Derneği Genel Başkanı İlhan İşman ile Derneğimizin Yönetim Kurulu Üyesi Şeref Demirel de katıldılar.

Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette, anılar canlandı, hoş bir sohbet başladı. Derneğimizin kurulduğu 1960 yılından bugüne darbe dönemleri de dahil olmak üzere, hiç kesintisiz bugünlere gelen 73 yıldır ayakta olan derneğimizin geçmişte yaptığı hizmetler, bugün yaptıkları ve gelecekte yapması gereken hizmetler hususunda görüş alışverişinde bulunduk. Özellikle dernek merkezinin fiziki problemleri nedeniyle, rantabl olarak kullanamadığımız geçmiş yönetimlerin de gündeminde olan ancak bugüne kadar gerçekleşemeyen asansör ve park problemi olmayan bir dernek merkezinin dernek arsasının satılarak alınması hususunda görüş birliği oluşmuştur.

Mehmet Moran bey, “Derneğin İzmir Düşünce Platformu vasıtası ile her hafta Zoom platformu üzerinden yaptığı; alanında uzman bilim, düşünce, fikir, sanat ve kültür insanlarının konuk olduğu konferansları başta olmak üzere çalışmalarımızı takip ettiğini ve çok taktir ettiğini ifade ederek,” Yönetim Kurulumuza  tebriklerini ifade  etmiştir.

“Derneğimize her zaman sahip çıktığınız, destek ve katkılarınızı esirgemediniz. Tüm dernek yönetimi adına size minnet ve şükran duygularımızı ifade etmekten onur duyuyorum” diyen Başkan Sezayi Altun da;  “Biz Yönetim Kurulu olarak sizlerden aldığımız emaneti, günün değişen ve gelişen şartlarını da dikkate alarak yürüteceğiz geliştireceğiz ve aynı misyon ve vizyonla yürütecek kimselere devredeceğiz, bu bir bayrak yarışı ve bu bayrak yarışını 1960 yılından bugüne kesintisiz sürdürmenin onurunu ve gururunu yaşıyoruz” dedi.

Haysiyet Kurulu üyemiz ve Derneğimizin efsane başkanlarından Mehmet Moran bey bizleri uğurlarken yakasından hiç eksik etmediği derneğimizin rozetini başkan Sezayi Altun’un yakasına takarak aynı hassasiyet ile taşıması ve bayrağı ileride devredeceği Başkan’a tevdi etmesi için emanet etmiştir. 

Zamanın nasıl geçtiğini anlayamadığımız çay ve kahvenin de eşlik ettiği sohbette, bizleri ağırlayan Mehmet Moran başkanımıza teşekkür ederek, en kısa sürede yeniden görüşmek dileğiyle vedalaştık.  

 

Mehmet Moran 08.01.2024 ziyaret (6) Mehmet Moran 08.01.2024 ziyaret (3)
75._Yıl_Ankara_Valiliği_Yaşlı_Bakım_ve_Rehabilatasyon_Merkezi.jpg